Kniha CESTY ZA ŠTĚSTÍM

BHÚTÁN

V tomto himálajském království je síla ducha cítit na každém kroku. Nikdo tam není nikdy sám a buddhismus se tam předává už v mateřském mléce. Jak jsem Bhútán prozkoumala já?

IZRAEL

Izrael je zemí mnoha kontrastů. Od ortodoxních židů po ateisty, od moří po pouště. V Izraeli jsou všichni pořád napozoru... Země si tam zatím hledá svou klidnou chvilku na vydechnutí. Pojďte se mnou zažít dobrodružství, které jsem ve Svaté zemi zažila.

ISLAND

Island je země, která nikdy nespí, a jejíž pohyby jsou někdy nevyzpytatelné. Energie tam čiří přímo ze země a respekt k přírodě si tam vypěstujete během první bouře.

KAM DÁL?

Se svým výzkumem pokračuji v dalších zemích. Za poslední dobu jsem projela Čínu včetně Tibetu, Arménii, Norsko a další.

O knize

Kniha Cesty za štěstím

…je esencí tří zemí; tří různých přístupů ke štěstí.

Bhútán je země, kde moje duše rozkvetla. Island je země, kde se moje duše dotkla svých kořenů. Izrael je země, kde má mysl poznala svou sílu.

Tato tři místa jsou esencí mé radosti a poznání. V každé uvedené zemi jsem strávila minimálně semestr a dělala tam výzkum štěstí a spirituality založený na hloubkových rozhovorech s domorodci. Díky této důkladné sondě jsem mohla daná místa poznat z různých úhlů, a ačkoliv se to na první pohled nezdá, všechny tři mají mnoho společného. Jejich hlavním pojítkem je velká síla a národní hrdost. Kniha je tvořena příběhy o štěstí, lidech a těchto třech jedinečných zemích.

Síla ducha patří Bhútánu, síla mysli náleží Izraeli a síla přírody dýchá z Islandu. A láska z lidí je pak cítit všude. Některé síly se doplňují a překrývají, všechny tři ale fungují v synergii celistvosti, jež léčí, posouvá a hřeje.

Vydejte se po mých stopách do míst, kde si z ingrediencí všech chutí, vůní a barev můžete vytvořit svůj vlastní recept na štěstí.

Knihu Cesty za štěstím vydalo nakladatelství Albatros 25. listopadu 2019. 

Mějte knihu se speciálním dárkem a věnováním od autorky a radujte se z příběhů a zajímavých kultur Bhútánu, Izraele a Islandu😊.

Chcete si přečíst příběh vzniku knihy? Klikněte zde

O autorce

Kristýna Tronečková

… vystudovala psychologii na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity, na dané škole také vystudovala obor Žurnalistika na Fakultě sociálních studií.  Ve své psychologické praxi pracuje pro různé organizace na dálku. 

Dále pak působí na webu epsychologie.cz jako online psycholožka zaměřující se na štěstí a pozitivní přístup k životu. Během svých studií strávila mnoho semestrů na zahraničních univerzitách, jednalo se o Dánsko, Island, Norsko, Arménii, Velkou Británii, Izrael, Čínu a Bhútán. Do některých zemích přijela ještě jako magisterský student, jinde pak dělala kvalitativní výzkum štěstí a spirituality založený na hloubkových rozhovorech s domorodci. Tento výzkum k dizertační práci stále pokračuje. 

Výsledky jsou dávány do souvislostí s jinými zeměmi včetně České republiky a prezentovány na mezinárodních konferencích a v odborných magazínech. V navštívených zemích se Kristýna setkala s mnoha inspirativními lidmi, dostala se do místních rodin a spřátelila se i s komunitou mnichů. Prozkoumala těžko dostupná a turisty neobjevená místa, řešila zapeklité situace a naučila se důvěřovat svému instinktu a laskavosti místních obyvatel. 

O svých cestách, a zejména o Bhútánu, s oblibou povídá na cestovatelských přednáškách. Spolupodílí se na tvorbě webů obhutanu.cz a nakridlech.cz, které jsou esencí štěstí, cestování a zajímavých kultur.

Kristýna Tronečková v národnímm kroji zvaném kira

Chcete si přečíst příběh vzniku knihy?

Začtěte se do příběhu vzniku knihy Cesty za štěstím. Kristýna Tronečková už od malička toužila napsat knihu.

Na co jste se možná chtěli zeptat?

Kniha vyšla 25.11.2019 a po prvním vyprodaném vydání je na světě její dotisk, a to jak v českých knihkupectvích, tak také zde na webových stránkách. 

Chcete dostat knihu s podpisem a malou pozorností vázající se k jedné z vybraných zemí? Tak neváhejte a objednávejte.

Po domluvě je možné knihu převzít osobně. V minulosti šlo také knihy odebrat přímo od autorky na přednáškách Rub a líc bhútánského štěstí na těchto místech.

Při každé z přednášek cyklu Rub a líc bhútánského štěstí vám autorka ráda knihu podepíše a napíše věnování dle přání. 

co řekli o moji knize?

Zabývat se štěstím v této naší současné době a při momentálním chaotickém stavu naší civilizace a hlavně našich duší, které tak těžko snášejí život beze smyslu, je úkolem velmi potřebným a užitečným. Díky těmto reportážím a díky entuziasmu autorky si můžeme znovu a znovu uvědomovat, že naše redukování veškerého smyslu života na pouhý obchod a tedy na ekonomiku je velkým omylem. Naše chamtivost, bohorovnost, marnivost a zpovykaná pohodlnost tvoří nepřekonatelné bariéry mezi námi a štěstím. Štěstím, které je ale přece tak přirozeným a původním lidským stavem, což můžeme každý den vidět na těch nejmenších dětech, které se rodí do našeho světa zcela šťastné. Můžeme si donekonečna klást zbytečné otázky, kam se vytrácí naše štěstí. Stejně tak bezduchým způsobem se můžeme ptát, kam se nám ztrácí serotonin. Tyhle reportáže nám přinášejí velmi prosté a působivé odpovědi na podobné otázky. A ještě nám jako velmi podnětný bonus ukazují, že na tomto světě ještě pořád existují místa, kde jsou živá i jiná božstva než naše nenasytné Bohyně Rozumu a Ekonomie. Například Soucítění, Láska, Štěstí, Porozumění atd. Snad se touto knihou necháme inspirovat v tom nejlepším smyslu a přestaneme se konečně na svět kolem sebe dívat s bohorovnou přezíravostí a dravčí nenasytností. Možná už potom nebudeme ubíjet štěstí v našich dětech, ale naučíme se přijímat je jako partnery a učitele. Kdo ví? A třeba se k nám potom vrátí štěstí i ten serotonin…
Kniha Cesty za štěstím je působivým vyprávěním o setkáních s lidmi nalézajícími či stále hledajícími štěstí. Díky příběhům, které čteme, vidíme či prožíváme, si můžeme uvědomit, že štěstí si vytváříme sami. Je na nás, jestli svět, ve kterém žijeme, považujeme za přátelský nebo nepřátelský, jestli dokážeme v materiální oblasti být spokojeni s tím, co máme, nebo chceme stále víc, jestli cítíme propojení s lidmi kolem, s celým vesmírem, nebo se zaměříme na svoji individualitu. S přístupem k životu a jeho hodnotami úzce souvisí spiritualita, která vůbec nemusí být spojena s náboženstvím či pro někoho složitou mystikou. Pro každého z nás je podstatná vlastní zkušenost – nenáboženská spiritualita. A základem pozitivní spirituality i štěstí je dobré lidské srdce.