Search
Close this search box.

Knihy z autorské edice s podpisem a věnováním

Nová kniha Naše cesty za štěstím od autorů Matouše Hurtíka a Kristýna Tronečková

Všechny Cesty za štěstím

Kniha Cesty za štěstím od autorky Kristýny Tronečkové

Cesty za štěstím

Bhútán ~ Síla ducha
Izrael ~ Síla mysli
Island ~ Síla přírody

Říká se, že některé věci je lepší prožít, než se je pokoušet definovat. O štěstí to platí dvojnásob. Vydejte se spolu s Kristýnou do třech různých zemích – do Bhútánu, Izraele a na Island – a zjistěte, co jejich obyvatele činí šťastnými.

Kniha Cesty za štěstím 2 od autorky Kristýny tronečkové

Cesty za štěstím 2

Norsko ~ Síla těla
Arménie ~ Síla vazeb
Čína ~ Síla systému

Kniha je pokračováním prvního dílu Cesty za štěstím, kdy se Kristýna od Bhútánu, Izraele a Islandu posunula k dynamické trojici – Norsku, Arménii a Číně. I zde zkoumala z čeho se skládá koktejl štěstí v daných zemích.

Kniha Naše Cesty za štěstím od autorů Kristýny Tronečkové a Matouše Hurtíka

Naše Cesty za štěstím

Turecko ~ Síla napětí
Kostarika ~ Síla života
Japonsko ~ Síla tradic

Nejnovější putování po světě, ke kterému si autorka Kristýna přizvala parťáka Matouše a spolu objevují, co pro jiné národy znamená štěstí. Představí vám Turecko, Kostariku a Japonsko. 

Cesty v číslech

Více než

150 000 km

po celé zeměkouli
Přes

100 rozhovorů

s místními
Procestovány

3 kontinenty

v nich 9 zemí

5 let

na cestě

Tři význačné země, tři strhující přístupy k životu, tři pojetí štěstí...

...v každé knize

Zbrusu nové cesty, tentokrát ve dvou

Naše Cesty za štěstím

Živelné Turecko • Tropická Kostarika • Tradiční Japonsko

Naše dobrodružství

Projedeme Turecko

Turecko: křižovatka civilizací a tajuplná země lákající na odkazy své historie, stejně jako na krásu a pohostinnost současnosti. Na území nacházejícím se na rozmezí Asie a východní Evropy, na kterém dnes žije skoro osmdesát pět milionů lidí, se v historii vystřídalo desítky různých vládců mnoha rozličných kultur.

Necháme se unést Kostarikou

Kostariku milujeme do posledního tukana, lenochoda, ary a housenky. Do poslední voňavé orchideje a zakroucené liány. A když k tomu připočítáme nesmírně pohodové a laskavé obyvatele razící životní filozofii v rytmu jejich hesla PURA VIDA, znamenajícího čistý a poklidný život, dostáváme se do sladkých nebeských výšin překypujícími hravými barvami duhy.

Ochutnáme Japonsko

Japonsko, země známá i neznámá. Všichni o ní asi slyšeli, ale kdo jí opravdu poznal? Máte pocit, že syrová ryba anebo podivné postavičky z japonských komiksů jsou to nejbizarnější? Tak to si držte klobouky. Japonsko je totiž plné promyšlených vychytávek i podivuhodných pravidel, milých i nemilých překvapení a my chvílemi nestačili valit oči.

Kam jsme spolu vyrazili?

mapa zemí z knihy Naše cesty za štěstím Kostarika, Turecko a Japonsko

Neuvěřitelné, neopakovatelné, nezapomenutelné

Cesty za štěstím 2

Svobodomyslné Norsko • Kontroverzní Čína • Dechberoucí Arménie

O čem kniha vlastně je?

…I zde se díky poznávání místní kultury, nahlížení za oponu a provádění hloubkových rozhovorů s obyvateli skládá obrázek toho, co činí místní šťastnými a co pro ně znamená samotná esence štěstí. Vzniká tak nezaměnitelný koktejl namíchaný z ingrediencí osobních zážitků z cest a samé podstaty dané kultury.

Kristýnino dobrodružství

pokoříme severní kruh v norsku

Norská země je rozmanitá jako planeta Země sama a diverzita krajiny se promítá i do smýšlení lidí. V Norsku se dá provozovat snad každý sport světa, a to od surfu až po snowboard. Ne nadarmo tak Kristýna přisoudila této zemi atribut síly těla.

objevíme čínského hegemona

Čínská lidová republika má mnoho tváří, chutí a barev. Chcete trpkost, zamračenost a šeď namíchanou s červenou láskou, oddaností a výdrží? Pak s Kristýnou putujte touto kontroverzní zemí s neuvěřitelnou sílou systému a nechte se unášet všemi pocity, na které Číňané nemají čas.

Nahlédneme do života arménů

Arménie je stará snad jako lidstvo samo a její nezdolná a obrovská síla žene národ stále kupředu všem válkám a nepokojům navzdory. Vydejte se s Kristýnou tam, kde se síla vazeb zakořeněná v mezilidských vztazích rozpíná hluboko do bohaté minulosti země a národa.

Jaké země Kristýna s druhou knihou navštívila?

Mapa se zeměmi z knihy Cesty za štěstím 2 Norsko Izrael Čína

Jak se vám kniha líbila?

První z řady

Cesty za štěstím

Magický Bhútán • Tajuplný Izrael • Bouřlivý Island

O čem kniha vlastně je?

Říká se, že některé věci je lepší prožít, než se je pokoušet definovat. O štěstí to platí dvojnásob. Vydejte se spolu se mnou do třech různých zemí – do Bhútánu, Izraele a na Island – a zjistěte, co jejich obyvatele činí šťastnými.

Kristýnino dobrodružství

Začneme v bhútánu

Láká vás jízda vlevo? Monzuny a sesuvy půdy? Srázy bez svodidel? Milion zatáček? Blátivé rigoly místo silnic? Milovníci dramatických cest si v Bhútánu jistě přijdou na své. A pro milovníky komplikovaných víz je Bhútán přímo eso v rukávu! Vítejte v zemi štěstí.

Prozkoumáme krásný Izrael

Vydejte se s Kristýnou křížem krážem po Svaté zemi, poznejte tajemná místa s bouřlivou historií a ponořte se do vyprávění místních lidí s neuvěřitelnou sílou mysli. V čem spočívá jejich štěstí?

Pustíme se do poznávání Islandu

Island je živý a hravý tvor, který umí provokovat a nutí reagovat. Je také nekonečným zdrojem energie, která dokáže být léčivá, jemná i syrová zároveň. Island je hutný a syrový stejně jako lehký a veselý. Je to ostrov kontrastů i souladů. Nabíjí energií a dává odpovědi. Je to jedno z Kristýniných nejmilovanějších míst na světě.

Kam se Kristýna s první knihou podívala?

Jak se vám kniha líbila?

Autorka knih Cesty za štěstím 1, 2 a Naše Cesty za štěstím

Autorka knih Kristýna Tronečková na rozhovoru na Radiožurnálu

Kristýna Tronečková

Kristýna je autorkou knih Cesty za štěstím a Cesty za štěstím 2, které odrážejí příběhy z jejích předchozích cest strávených po boku místních obyvatel, se kterými dělala hloubkové rozhovory pro svůj disertační výzkum. Vystudovala také Psychologii na Masarykově univerzitě, kde dále pokračuje v doktorském programu. Na stejné škole také dokončila své druhé studium Žurnalistiky.

Autor knihy Naše Cesty za štěstím

Matouš Hurtík

Matouše na světě fascinuje rozmanitost kultur, příběhy lidí a odhalování podstaty lidského bytí. Mezi lokality, které ho uchvátily, by zařadil Kostariku, Norsko, Sýrii, Turecko, Bali či Bhútán. Na svých cestách prahne po místech, kam se většina cizinců nemá šanci podívat. Během nich je povětšinou hlavním řidičem, časoměřičem a expertem na zákony a pravidla. 

Autor knihy Naše Cesty za štěstím Matouš Hurtík v modrém triku u Bhútánského chrámu

V kterých médiích jste si o nás mohli přečíst, nebo si nás poslechnout?

Přijďte na přednášku

MěstoDatum
Hradec Králové1721692800 23/07/2024

Další vystoupení v médiích

Autorka knih Kristýna Tronečková na rozhovoru na Radiožurnálu
Kontrasty lidské a přírodní. Turci jdou na krev – v chování i řízení aut, popisují cestovatelé zážitky z Turecka

Jarka Vykoupilová

Český rozhlas Brno

logo-cesky-rozhlas-dvojka
Kristýna Tronečková hledící do dáli v modré bundě v Bhútánu
Kontrasty lidské a přírodní. Turci jdou na krev – v chování i řízení aut, popisují cestovatelé zážitky z Turecka

Aleš Cibulka

Český rozhlas Dvojka

Kontrasty lidské a přírodní. Turci jdou na krev – v chování i řízení aut, popisují cestovatelé zážitky z Turecka

Pavla Matějů

Idnes.cz